GERİ BLOG

ÖNCEKİ
YAZI

Yeni Trend: Corporate Wellness Uygulamaları

Telefonlar hep de kötü olacak değil ya, mobil corporate wellness uygulamalarına daha yakından bakmaya ne dersiniz!

Bazen sıkılsak da bağımlılığımızdan şikayet etsek de telefonlarımızı elimizden düşüremediğimiz kuşkusuz bir gerçek. Akıllı telefonların hayatımıza kattığı bir çok yenilik var. Sağlıklı yaşam ve spor uygulamaları da bunlardan biri. Günlük iş hayatının koşturmacası ve stresi arasında bu uygulamalar bize oldukça yardımcı olabilir. Sağlıklı yaşam ve spor uygulamalarıyla kendinize bir egzersiz programı ayarlayabilir, hatırlatmalar koyabilir, attığınız adımlar sayesinde yaktığınız kaloriyi ve yediğiniz yemeğin kalorisini hesaplayabilirsiniz.

*
Yapılan araştırmalara göre 2010’da 12 milyon dolar olan sağlıklı yaşam ve spor uygulamalarının pazarı, 2016 yılında 40 milyon dolara çıkacak. Yani gün geçtikçe bu mobil uygulamalar daha da popüler hale gelecek.

Digifit

Endomondo

Relay

*

Bu büyük pazarı görmezden gelemeyen, aralarında The Coca-Cola Company, Harley Davidson, Kimberly-Clark firmalarının da bulunduğu bazı firmalar corporate wellness uygulamarını çalışanlarının kullanımına teşvik etmeye başladı. Bu uygulamalar sayesinde çalışanlar, çalışma hayatlarının içine sporu ve dinamizmi daha fazla dahil etme şansını elde ediyorlar. Böylece hem sosyal motivasyonları artmış oluyor hem de aktif ve sağlıklı bir yaşam sürmenin tadını çıkartabiliyorlar.

 

Firmalar corporate wellness uygulamarını birçok farklı amaç için kullanıyor. Örneğin bir uygulama sağlıklı yaşam hakkında bilgi verirken bir diğer uygulama kişinin bireysel sağlık durumunu yaşıtlarıyla karşılaştırabiliyor. Ya da uygulamaya kişisel hedef koyularak motivasyon sağlanabiliyor. Ayrıca bu uygulamarın içinde kişisel sağlık sigortası harcamaları ve bu harcamaları nasıl düşürebileceği yönünde faydalı bilgiler yer alıyor.

 

Kaynak: www.americanexpress.com, www.tabletmecmua.com