GERİ BLOG

ÖNCEKİ
YAZI

Yaşasın Hareket Etmek!

Bakın farklı farklı yerlerde insanları harekete geçirmek için neler yapılmış?

Sağlıklı yaşam için hareket etmek olmazsa olmazlardan. Bu yüzden, insanların hareket etmesini teşvik eden uygulamalara bayılıyoruz!

İşte hareketi teşvik eden, ilham veren ve bizim en sevdiğimiz uygulamalar:

Rusya, Moskova’da uygulamaya geçen “30 squat yap, metroya ücretsiz bin” uygulaması. Bu uygulama için Moskova’da bazı metro istasyonlarına içine hareket algılayıcıları yerleştirilmiş bilet makineleri koyulmuş. Yaşınız kaç olursa olsun makinenin karşısına geçip 30 tane squat yaptığınızda bu makine size anında ücretsiz bir metro bileti veriyor. Böylece hem insanların hareket etmesi teşvik ediliyor, hem de diğer insanların metroya binerken squat yapan insanları gördükçe ilham alması sağlanıyor. Yani hareketin görünürlüğü artmış oluyor.

Diğer uygulamamız ise bir su firmasının gerilla video serisi, bu videolar dizisinin amacı insanlara spor yaptırmak ve spor yaparken oluşan su kaybını, su içerek normale döndürmelerini sağlamak. Bu kadar önemli bir konu olan su tüketimi konusunu böylesine eğlenceli bir videolar dizisiyle görünür hale getirmek fikrini çok sevdik. Siz ne dersiniz?