GERİ BLOG

ÖNCEKİ
YAZI

Wellness Sohbetleri: P&G

Bu ay P&G'ye sorduk: çalışanlarınızın sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri için neler yapıyorsunuz?

 

1) Şirketinizde çalışanların well-being yani esenliği için ne yapıyorsunuz?

- Çalışanlarımızın kullanımına açık bir on site spor salonumuz mevcut.

- Şirketimizde belirli günlerde yoga ve pilates eğitimleri veriliyor.

-Psikolojik destek alabilecekleri online global platformlar var.

-Şirket doktoru ile sağlıklı yaşam projesi kapsamında çalışanların sağlıklarını periyodik olarak takip ediyoruz.

- Öğleden sonra sağlıklı ara öğünler dağıtılarak kişilerin kan şekeri dengesi sağlanıyor.

- Ergonomi kapsamında kişilere bel yastığı desteği yapılıyor.

- Otomatik satış makinelerinde sağlıklı atıştırmalık seçenekleri bulunuyor.

- Sular alkali hale getirilerek sağlıklı yaşam tercihleri destekleniyor.

- Yıl içerisinde sağlık yaşam temalı seminerler düzenleniyor. Bu kapsamda en son konuk ettiğimiz konuşmacılarımız, Beslenme Uzmanı Dr. Yasemin Bradley, İstanbul Pozitif Psikoterapi Derneği Başkanı Rukiye Hayran, yeni anne babalara destek sağlamak amacıyla Çocuk Gelişim Uzmanı Yeşim Çaylaklı. Bunun yanı sıra Anadolu Sağlık merkezi ile anlaşmalı olarak düzenli sağlık seminerleri organize ediyoruz.

2) Bu servisleri sunmaya neden başladınız?

P&G olarak vizyonumuz çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlıklı bireysel olarak yaşamlarını devam ettirmelerine destek olmak. Bu kapsamda onların beslenme, spor ve yaşam alanı konularında sağlıklı tercihler yapmalarını destekliyoruz.

3) Bu servislere ne ekleyeceksiniz?

Bu servisleri çalışanlarımıza sunmak için şirket içinde farklı departmanları temsil eden çalışanlarımızın bulunduğu bir Sağlıklı Yaşam Ekibimiz var. Bu ekip ile birlikte düzenli olarak organizasyonun nabzını tutuyor ve sağlıklı yasam konusundaki yeni trendleri organizasyonumuzla buluşturmayı hedefliyoruz. Bu yıl içerisinde çalışanlarımızın daha çok spor yapmalarını destekleyecek bazı aktivitelere yoğunlaşmayı planlıyoruz.

4) Çalışanlar için yapılan bu tarz projelerin şirkete dönüşünü ölçümlüyor musunuz? Evetse sizin ölçüm sonuçlarınıza göre geri dönüş ne oldu?

Evet ölçümlüyoruz, düzenli yürüttüğümüz çalışan memnuniyeti anketimizde görüyoruz ki çalışanlarımızın %80 i kendilerini fit ve sağlıklı hissettiklerini söylüyorlar.

5) Çalışanlar için yapılan bu tarz projelerin şirkete ölçümlenemeyecek ne gibi pozitif geri dönüşleri olduğuna inanıyorsunuz?

Bu tarz projelerin kişinin yaşam kalitesini, motivasyonu, verimliliğini , şirketin ve işin bir parçası olma hissiyatını arttırdığı kanaatindeyiz. Böylece vizyonumuz olan dünyanın en sağlıklı insanları arasında yer almaya bir adım daha yaklaşıyoruz.