GERİ BLOG

ÖNCEKİ
YAZI

Walking Meetings – Yürüyen ve Yürüten Toplantılar!

TedTalks'ta yine harika bir konuşma!

Hayran olduğumuz kadın ve erkeklerin ağzımızı açık bıraktıran konular anlattıkları TED konuşmacılarından biri de Nilofer Merchant. Apple’dan Yahoo’ya, HP’den Symantec’e kadar irili ufaklı sayısız firmada üst düzey görevler üstlenmiş Nilofer Merchant, şu anda bir çok özel firma ve kamu kuruluşunun Yönetim Kurulu’nda görev yapıyor. Öğrenme tutkusunu bağımlılık olarak nitelendiren Harvard Business Review yazarı Merchant, CNBC tarafından vizyoner olarak nitelendiriliyor ve Silikon Valisi’nde Innovasyonun Jane’i takma adıyla çağırılıyor.

VİDEO

Merchant bu videoda walking meetings yani yürüyerek görüşmeyi savunuyor. Merchant’a göre oturmak günümüzün sigara problemi. Bu nedenle de geçmişte sigaraya karşı yaptığımız savaşı şimdi oturmaya karşı başlatmalıyız çünkü oturmak bizi belki sigaradan çok daha fazla ölümle tehdit ediyor.
Görüşmelerin kısalması ve daha verimli geçmesi açısından da etkili olduğu söylenen yürüyen görüşmeler, kurumsal aktif yaşamın bir parçası olmaya aday. Eğer bu tür görüşmeler yapan bir yöneticiyseniz tecrübelerinizi mail yoluyla bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.