GERİ BLOG

ÖNCEKİ
YAZI

Stres Kovar Etkinlikler!

Stresli zamanlarımızı atlatmak için harika önerilerde bulunduk!

Özellikle son zamanlarda ülke olarak zor zamanlar geçiriyoruz. Çocuklarımızın muhtemelen tarih kitaplarında okuyup, filmlerini ya da “dönem dizisi” olarak çekilecek dizilerini izleyeceği günler yaşıyoruz. Ancak bir kere geldiğimiz hayat devam ediyor. Biz nefes almaya, gülmeye ve daha iyi bir dünya için çalışmaya devam ediyoruz!

Günlük hayatımızda ne olursa olsun kendimizi en rahat ve güvende hissettiğimiz yer önce evimiz sonra da tabii ki işimiz. Günümüzün 8-9 saatini geçirdiğimiz ofislerimizde kendimizi iyi hissetmek, önce işimize olan sevgimizi daha sonra da dolaylı olarak hayatımızdaki kalite ve mutluluğumuzu arttırıyor.

Actifit olarak düşündük ki, geçirdiğimiz zor zamanlarda ofislerimizde kendimizi ne kadar mutlu hissedersek iç huzurumuz ve yaşama sevincimiz de o kadar artacak! Bu yüzden sizler için stresli dönemlerde ofisinizde kolayca organize edebileceğiniz küçük etkinlikler ve öneriler hazırladık! Keyifle okumanız dileğiyle!

  • Rahatlatıcı Bir Gün; Ofiste Masaj!

 

Overlok makinesini ayağınıza getiremeyiz belki ama omuzlarınızdaki ağrıyı dindirecek, bilgisayar başında oturmaktan sertleşmiş kaslarınızı yumuşacık yapacak bir ofis masajını ofisinize getirebiliriz. Hem ofisçe gerçekten rahatlamış olacak hem de etrafa koyacağımız mumların mistik havasıyla plaza modundan bir gün olsun uzaklaşmış olacaksınız. Emin olun iyi gelecek!

  • Ofis Egzersizleri

ASICS ile yaptığımız Happy Monday Ofis Egzersizleri etkinliklerini takip edenleriniz olmuştur. Bu etkinliklerde 8 hafta boyunca her Pazartesi haftaya ofis egzersizleri ile enerji dolu başladık! Haftaya nasıl başladıysak haftanın geri kalanı da öyle canlı, mutlu ve enerjik geçti! Siz de “acaba ofiste spor mu yapsak!” diyorsanız bize ulaşabilirsiniz :)

  • Ofiste İyi Bir Gün!

Masaj ve egzersiz gibi seçeneklerin yanında, kendinizi çok yormadan yapabileceğiniz bir seçenek de ofiste organik bir pazar kurmak! Bu organik pazarda biz sizler için tüm hazırlıkları yapıyoruz. Ofiste İyi Bir Gün konseptinde ofis içinde organik ve sağlıklı ikramlar sunuyor, ürün satışları, küçük workshoplar yapıyor ve yeme alışkanlıklarına dair bir seminer bile organize ediyoruz! Sağlıkla dolu, bilgilendirici bir gün geçirirken stresin bize getirdiği tatlı ve sağlıksız yemekler yeme isteğini de geri çevirmiş oluyoruz.

  • Travma Terapisi ve Stres Semineri

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki ''stres beni geliştirir'' fikrine sahip olan kişiler, stresi ''sağlığa zararlı'' olarak algılayan kişilere göre %43 oranında daha çok yaşıyorlar. Stresin ve travmanın gündelik yaşamımızın bir parçası olduğu bu dönemde strese başka bir açıdan bakmayı panelistlerimizle deneyimliyoruz!

  • Wellness Akademi

Araştırmalar gösteriyor ki sporun depresyon ve problem çözme üzerinde gözle görülür bir etkisi var. Ayrıca travma sonrası stres bozukluğu tedavilerinde spor yapanların anksiyete düzeyinin yapmayanlara oranla daha düşük olduğu görülüyor.(*) İnsanların stresli dönemlerden sonra özellikle spora başlama istekleri de bundan kaynaklanıyor.

Wellness Akademi ise Actifit’in size sunduğu geniş bir programdır, bu programda amaç sizin isteklerinize göre uyarlanabilir fiziksel aktivite programları oluşturmaktır. Böylelikle Wellness Akademi ile ofisçe düzenli spor yaparak kurumsal stres seviyenizi düşürebilir, iş ve günlük hayatınızda daha doğru ve mutlu kararlar alabilirsiniz

  • Orman Koşusu

 

Bir Pazar sabahı güne ormanda başlamak gibisi var mı! İşe şehrin birkaç noktasında bulunan orman parkurlarından birini seçmekle başlayabilirsiniz. Belgrad ormanı yakın olanlar için en uygun lokasyon olacaktır. Şirket olarak temiz hava alıp, biraz yürüyüş ya da koşuyla stres atmanın tadı bir başka oluyor. İşlerin yoğunluğundan, şehrin gürültüsünden uzak sakin bir yürüyüşün ardından nefis bir kahvaltı organizasyonuyla da keyfinize keyif katabilirsiniz. Bizden söylemesi; Pazartesi sendromuna son!

 

Haydi bizimle iletişime geçip harekete geçin!