GERİ BLOG

ÖNCEKİ
YAZI

Sağlıklı ve Mutlu Çalışanlar İçin İlham Verici Ofisler

Türkiyeden ve tüm dünyadan en güzel ofisleri derledik!

Mekanın insan üzerindeki etkisi tartışılamayacak kadar çok. İnsanın kendisini rahat hissetmediği bir yerde bırakın çalışmasını; bir saat vakit geçirmesi bile dayanılmaz bir şey!

Hepimiz günümüzün büyük çoğunluğunu ofislerimizde geçiriyoruz ve ofiste geçirdiğimiz bu vakti en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. Bu verimi arttırmak için mekanın tasarımı ve kullanım özellikleri çok önemli! Bunun farkında olan şirketler, ofislerini çalışan sağlığı ve mutluluğu için tasarlıyor.

Sadece çok fazla çalışanı olan büyük şirketler değil, 100 kişinin altında çalışanı olan ufak şirketler de ofise bir pinpon masası koyarak , yukarıdaki fotoğraftada görüldüğü gibi ufak bir rahatlama alanı dizayn ederek ya da çalışanların sağlıklı beslenmelerini teşvik etmek için ufak etkinlikler düzenleyerek çalışan esenliğini sağlayabilirler.Biz de sizler için bu ay ilham alabileceğiniz ofis tasarımlarını derledik.

Sahibinden.com

 

 

Sahibinden.com Koşu Alanı

  • İlk örneğimiz Türkiye’den, com’un ilham verici ofisinden. İstanbul Bostancı’da bulunan ofis, oval bir yapıya sahip olduğu için ofisin çevresine gerçek tartan bir koşu parkuru yapılmasına imkan bulunmuş. Ofiste ayrıca spor salonu, basketbolsahası ve farklı departmanlardan insanların birlikte vakit geçirebileceği renkli bir dinlenme alanı mevcut.

Sahibinden.com Çok Amaçlı Oda

Sahibinden.com Basketbol Sahası

Sahibinden.com

Sahibinden.com Beyin Fırtınası Odası

  • İkinci örneğimiz Deloitte’un Maslak No:1 de açılan ofisinden. Bu ofis Maslak No:1’in 10 katını kullanıyor. Yeme-içme, toplantı, cafe, seminer odaları gibi çeşitli aktiviteler içi ayrı katlara dağılan bu ofis toplam 7.200 metrekare. Deloitte’un global ofisleri gibi bu ofis de mobil, esnek, daha sosyal ve gelişmiş takım çalışması sağlamayı hedefliyor. Bu nedenle ofisin 2.500 metrekaresi eğitim, 800 metrekaresi sosyal, 350 metrekaresi ise serbest çalışma alanı olarak değerlendirilmiş.

Deloitte İstanbul Ofisi

Deloitte İstanbul Ofisi

Dünyadan İlham Verici Örnekler

Dünyanın en bilinen inovatif ofislerinden Google’ın ofisi (CA)

Accenture (NY)

Twitter(San Francisco, CA)

ZocDoc (NY)

Earth Frendly Products (CA)

EMC

Selgas Cano Mimarlık Ofisi (İspanya)

Kaynaklar: http://www.archdaily.com/504762/sahibinden-com-office-erginoglu-and-calislar-architects/ , http://greatist.com/health/healthiest-companies , http://onedio.com/haber/su-anki-ofisiniz-yerine-calismak-isteyeceginiz-28-ofis-156358