GERİ BLOG

ÖNCEKİ
YAZI

Online Sağlık ve Fitness Uygulamalarını Kim Kullanıyor?

Gelişen bir trend olan sağlık ve fitness uygulamalarını biz de inceleyelim!

Günümüzde yaşantımız bir ekrandan diğerine bakarak geçiyor. Menülerde kahvaltıda tablet, öğle ve akşam yemeğinde akıllı telefonlar, yemek sonrasında da laptoplar var. Mobil Reklam Ajansı Flurry’nin gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre bu bağımlılığımız, mobil cihazları artık wearables yani giyilebilir teknoloji olarak nitelendirmemize neden oluyor.

Amerika’da 15.000′den fazla iOS kullanıcısınından alınan temsili verilere göre mobil cihazlarımıza hemen hemen günün her saati bağlıyız. Uyurken bile. Flurry’nin CEO’su Simon Khalaf’ın VentureBeat ile yaptığı röportajda şaşkınlığını telefonların gece yarısı kullanım oranlarını gördüğümde dehşete düştüm… insanlar uyumuyorlar mı? diyerek ifade etti. Giyilebilir teknoloji çağını bekleyen, bunun için ürün hazırlığı yapan firmalara kullanıcılar çoktan bu döneme geçtiler; mobil cihazlar adeta kullanıcıların bedenlerine yapışık olarak kullanılıyor diyerek seslenen Khalaf SourceDigital13′te araştırmanın sonuçlarını duyurdu. Aşağıda saat dilimlerine göre mobil cihazların ortalama kullanım süresi bulunuyor.
Araştırmadan çıkan bir diğer ilginç sonuç da 25-34 yaş grubunun sağlık ve fitness uygulamaları kullanımlarının diğer gruplara oranla çok daha yüksek olmasıydı. Beklenmeyen bir şekilde, bu grubun oyun oynama oranı diğer yaş gruplarına oranla çok daha düşük. Şaşırtıcı bir şekilde, oyuncuların büyük çoğunluğu X Jenerasyonundaki orta yaş grubu. Göz açıcı bir diğer veri ise 25-34 yaş grubundaki kadın fitness uygulama kullanıcılarının erkeklerden %200 daha fazla oluşu.

 

Kaynak: The Wearable Computing Era Isn’t On The Horizon It’s Already Here Says Flurry. Haziran 2013. http://venturebeat.com/2013/06/13/the-wearable-computing-era-isnt-on-the-horizon-its-already-here-says-flurry/